Żyjemy tu i teraz, patrzymy w przyszłość
Od nas zależy, czy zielona planeta pozostanie zielona

Z pozoru prozaiczne czynności, takie jak: segregowanie śmieci, oszczędne gospodarowanie energią elektryczną, wykorzystywanie energooszczędnych rozwiązań – to wszystko są małe cegiełki, będące budulcem środowiska naturalnego. Czy to będzie zdrowa cegła… to już zależy od Pana i Pani, i Pana również, i od Was i od nas.

To się dla nas liczy!

Drewno – ekologiczny materiał

Piszemy o ekologii, a produkujemy okna i drzwi z drewna, czy to nie sprzeczność? Może Cię zaskoczymy, ale drewno jest bardzo ekologicznym materiałem, ponieważ jest surowcem odnawialnym i pozostawiającym wyłącznie biodegradowalne odpady. Drewno na okna i drzwi pozyskujemy ze specjalnych plantacji przeznaczonych pod wyrąb, gdzie na miejsce ściętych drzew sadzi się nowe.

Kolejną zaletą drewna jest to, że na etapie przetwórstwa zostaje wykorzystany niemal każdy jego kawałek. Z pnia powstają deski, większe odpady wykorzystuje się do wytwarzania sklejek i płyt MDF, a mniejsze trociny służą na przykład jako brykiet lub nawóz. Nic się nie marnuje.

Zasada ekologicznego biznesu:
Maksymalnie wykorzystywać wszystkie surowce,
a odpady przetwarzać lub recyklingować.

Inwestujemy w nowsze, lepsze technologie

Świat technologii się rozwija, a my razem z nim. Nowszy, wydajniejszy sprzęt to zminimalizowanie zużycia prądu, mniejsza ilość odpadów i szybsza praca. Inwestujemy w jakość naszych produktów i ich trwałość, by okno wytrzymało nie 5 czy 10 lat, ale 50 lat i więcej. W ten sposób dbamy o rozsądne gospodarowanie surowcami. O jakości naszych produktów i zgodności z europejskimi normami świadczą liczne certyfikaty. Szczególnie jesteśmy dumni z dwóch Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zgodnie z koncepcją CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) świadomie budujemy strategię rozwoju firmy Bracia Nowaccy, uwzględniając potrzeby społeczne i środowiskowe, dzięki czemu mamy wpływ na to, jak nam się żyje teraz, ale też jak będzie się żyło naszym dzieciom i wnukom. Pamiętajmy, że świat nie kręci się tylko wokół nas. O zależnościach naszego ekosystemu i to w jaki sposób chronić środowisko przeczytasz więcej na naszym blogu.

Okna i drzwi a czyste powietrze? Korzyści dla Ciebie.

Dobre, szczelne i energooszczędne okna to korzyść dla Twojego domowego budżetu i dla środowiska naturalnego. Instalując nowe okna w domu zyskujesz:

  • Znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania
  • Optymalną temperaturę wewnątrz budynku
  • Oszczędności na klimatyzacji

Mniej energii potrzebnej na ogrzanie budynku to mniej spalonego węgla i energii elektrycznej, a co za tym idzie: mniej spalin, które dostają się do atmosfery. Czyste powietrze to nie tylko kwestia ekologii, ale też zdrowia. Nie chcesz oddychać trucizną, prawda?

Bądź ekologiczny razem z nami!