5 sposobów na bardziej oszczędny dom

Oszczędność to w dzisiejszych czasach nie tylko możliwość, ale również konieczność. Zmiany klimatyczne są już faktem, a więc generowanie przez dom jak najmniejszej emisji szkodliwych dla środowiska substancji jest kwestią odpowiedzialności. Ze względu na drożejące coraz bardziej paliwa kopalne istnieje też konieczność redukcji kosztów w gospodarstwach domowych. W jaki sposób można uzyskać jedno i drugie?

Czytaj więcej

Letnie inspiracje w dekoracji wnętrz

Dekoracja wnętrz nie musi pozostawać taka sama przez cały rok. Oczywiście nie ma potrzeby zmieniać całego wystroju mieszkania w każdej porze roku, ale istnieje cała masa rzeczy, które zmienić można łatwo, a które pozwalają w znacznym stopniu odmienić wnętrze domu. Inspiracje na lato to przede wszystkim nawiązania do tej właśnie pory roku – a więc symboliczne otwarcie wnętrza na świat na zewnątrz.

Czytaj więcej

Dopasowanie okien do elewacji budynku

Nowoczesne technologie oraz zmieniające się podejście do aranżacji przestrzeni mieszkalnej powoduje, że okna poza funkcją praktyczną pełnią rolę dekoracyjną i zwiększają atrakcyjność wizualną budynku. W związku z czym stanowią jeden z ważniejszych elementów przestrzeni domowej. Warto więc dopasować stolarkę okienną zarówno do elewacji budynku, jak również jego wnętrza. Liczą się więc nie tylko parametry okien, ale także ich kolor. Dzięki bogatej ofercie rynkowej okien możliwości jest dużo. Oto kilka z nich.

Czytaj więcej

Letnie pomysły na aranżację tarasu

Aranżacja tarasu to sztuka, o której można by powiedzieć bardzo dużo. Tarasy to oczywiście nie tylko meble i ozdoby, ale również taka ich aranżacja, by całość prezentowała się świetnie i była funkcjonalna. Właśnie funkcjonalność jest istotą tarasu – to przestrzeń, w której powinno się móc spędzić czas i zrelaksować w czasie trwania cieplejszej pory roku. Współczesny taras to również rośliny, o obecność których warto zadbać.

Czytaj więcej

Jak zadbać o więcej światła w domu?

Być może wiele osób nie jest tego świadomych, lecz słońce jest niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jego brak ma swoje negatywne odbicie nie tylko w sferze zdrowotnej, lecz także w zakresie samopoczucia i energii życiowej. Nic zatem dziwnego, że gdy tylko kończy się lato, a niebo zasnuwają stalowe chmury wielu osobom żyje się po prostu gorzej. W wyniku tego wszyscy starają się walczyć o każdy, nawet najmniejszy i najsłabszy promień słońca. Również w domu.

Czytaj więcej

Jak zabezpieczyć dom przed dłuższym wyjazdem?

Niemal każdy, kto planuje dłuższą nieobecność w domu zastanawia się co zrobić, by go odpowiednio zabezpieczyć. Tak naprawdę możliwości jest wiele i są one uzależnione od indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Nie każdy może sobie pozwolić na wynajęcie firmy ochroniarskiej czy też instalację nowoczesnych systemów antywłamaniowych. Są jednak sposoby zabezpieczenia domu przed dłuższym wyjazdem znajdujące się w zasięgu każdego i takie proponujemy.

Czytaj więcej